Ajánlataink
Utazás keresés
Részletes keresésBaltikum: Észtország-Lettország-Litvánia
Úticél: | Litvánia, Vilnius |
---|---|
Szállás típus: | Program szerint |
Ellátás: | Ellátás nélkül |
Utazás módja: | Repülővel |
Időtartam: | |
Típus: | Körutazás |
Indulás: |
1. nap: Budapest – Prága – Tallin – Lahemaa Nemzeti Park
(szállás: faházak, ellátás: repülőn szokásos)
A budapesti Ferihegyi repülőtérről menetrendszerű repülőjárattal előbb Prágába, majd onnan Észtország fővárosába repülünk. Ez a legészakibb, legkisebb területű és legalacsonyabb népsűrűségű ország a balti államok között. A területének fele erdő és tőzegláp, de található itt 1500 tó és ugyanennyi sziget is. Ideálisak az életfeltételek sok ritka növénynek, emellett rengeteg jávorszarvas és sok barnamedve kóborol a vidéken. A mindehhez hozzájáruló környezettudatos gondolkodásmód miatt Észtország különösen békés szeglete a világnak. Már a kora délutáni órákban megérkezünk Tallinba, Észtország szenzációs hangulatú fővárosába, ahonnan rögtön tovább is utazunk az ország legszebb és legnagyobb kiterjedésű természetvédelmi területére. Célunk a Finn-öböl mentén fekvő Lahemaa Nemzeti Park, az „öblök földje”. Először egy nagyon szép helyen fekvő kemping faházaiban foglaljuk el szállásainkat, majd rövid pihenő után a nemzeti park felfedezésére indulunk. Az ország legnagyobb természetvédelmi területén járunk, ahol remek összképet kapunk a tengerparti vidékekről valamint az ország belső erdőségeiről is. A területet át meg átszövik a kisebb-nagyobb patakok, sok az édesvizű tó valamint a lápos, mocsaras terület. A vidéket járva tanyák, álmos halászfaluk kerülnek elő a tőzeglápok és buja erdőségek közül. A vadregényes, sziklás tengerpartot a Finn-öböl mély tengeröblei tagolják. Különösen késő délután, estefelé látványos a nemzeti park ösvényein tett túránk, amikor a több óra hosszúságú naplemente fényei szinte valószerűtlenül vörösre és sárgára festik a vidéket. Táv: 6 km, szint: fel 30 m, le 30 m. (**) A hosszúra nyúlt nap fáradalmait szállásunk szaunájában pihenhetjük ki.
2. nap: Lahemaa Nemzeti Park – Tallin (szállás: ifjúsági szálló)
Reggel elhagyjuk a Lahemma Nemzeti Park megható vidékét, hogy Tallinba, sokak szerint a legszebb baltikumi fővárosba utazzunk. Különösen a kikötő fölé, egy dombra épített középkori óváros a látványos, mely egész Európa egyik legelbűvölőbb városává avatja Tallint. Hiába a számos 14. századi templom és a középkori hangulatú, macskaköves utcák, Tallin ízig-vérig modern, fiatalos és vidám város, ahol a kanyargós utcákon számolatlanul sorakoznak a jobbnál-jobb bárok, éttermek, boltocskák és éjszakai klubok. Miután megérkeztünk Tallinba, elsőként a Szabadtéri Múzeumot keressük fel, mely tulajdonképpen egy skanzen, ahol Észtország legöregebb fából készült épületeit gyűjtötték össze. Ezt követően közösen keressük fel Tallin legfontosabb látnivalóját, az Unesco védelmét élvező Vanallin városrészt, azaz az óvárost. A központ a Raekoja Plats azaz a Városháza tér, mely nemcsak Tallin, de egész Észtország központjának számít. Először érdemes felkapaszkodni a Városháza 64 m magas, minaret-szerű tornyába, ahonnan kitűnő kilátás nyílik az óvárosra. Majd a legjobb csak úgy szabadprogram keretében bolyongani az óváros házai között, melyek nem ritkán a 14. századból valók. Tallin nem rendelkezik nemzetközi hírű múzeumokkal, de ezen a helyen nem is ezeket kell keresnünk. Az ódon épültekben modern galériák, észt divattervezők csillogó butikjai, párját ritkító art deco kávézók, igényes kézművesboltok és remek éttermek találhatóak, melyek számtalan nép konyháját reprezentálják. Ha eltévednénk a zegzugos óváros macskaköves utcáin, a Városháza sok helyről látható tornya remek tájékozódási pontként szolgál. Tallin egyik ifjúsági szállójában lesz a szállásunk, ahol egy éjszakát töltünk.
3. nap: Tallin – Guaja Nemzeti Park – Sigulda (szállás: faházak)
Elhagyjuk Tallint, majd észak-déli irányban átszeljük Észtországot. Gyönyörű erdőségeken és tőzeglápos területeken utazunk keresztül egészen Lettországig, mely a külföldi turisták által legkevésbé látogatott balti ország. Emiatt talán a legtitokzatosabb is, megismerve azonban ezernyi élménnyel megbabonázva távozhatunk. Első állomásunk a gyönyörű Guaja Nemzeti Park, Lettország legnépszerűbb természeti látnivalója. A kora délutáni órákban foglaljuk el a szállásainkat egy kemping faházaiban, majd rövidesen egy könnyű gyalogtúrára indulunk. Lettország első nemzeti parkja 1973-ban elsősorban a rendkívül változatos növény- és állatvilág védelmére létesült. Azóta az ország kiránduló-központjává vált számos aktív programlehetőséggel. Sípályák és egy olimpiai bobpálya is található itt, melyet az egykori szovjet bobcsapatnak építettek. Körülbelül 2-3 órás túrát teszünk a park erdőségeiben tavak, folyók és kisebb-nagyobb dombok mentén. Táv: 11 km, szint: fel 40 m, le 40 m. (**) A nap végén – mintegy levezetésképpen –, a középkori hangulatú Sigulda kisvárosában sétálhatunk egyet, mely a festői Guaja-völgyben épült. Mai szállásunkon egy éjszakát töltünk.
4. nap: Sigulda – Guaja Nemzeti Park – Riga (szállás: ifjúsági szálló)
Délelőtt egy kalandosnak ígérkező fakultatív kenutúrára indulunk a Guaja Nemzeti Park területén. Autóbusszal közelítjük meg a túra beszállását, ahol 2-4 személyes kenukba szállunk át, és ezzel kezdetét veszi utazásunk egyik legkellemesebb időtöltése. A Guaja folyón ereszkedünk lefelé szelíden. Közben nincsenek zúgók, a folyó nem gyors folyású, tehát nem veszélyes. Evezés közben elmerülhetünk a háborítatlan természet megfigyelésében és élvezhetjük a vidék adta nyugalmat. Pár óra evezés után kikötünk és visszaszállunk autóbuszunkba. (**) Riga városába utazunk, Lettország fővárosába, mely Tallin szépségét és Vilnius szecessziós építészetét ötvözi. Gyorsan elfoglaljuk a szállásunkat egy belvároshoz közeli ifjúsági szállóban, hogy az estét már Riga Unesco által is védett óvárosában tölthessük. Riga a másik két balti fővároshoz képest egészen nagyvárosias jellegű; az esti, éjszakai élet olyan mértékű, mint kevés európai városban. Különösen nyár elején hág tetőfokára a hangulat, amikor késő estig világos van, a nap jóformán alig éjfél előtt nyugszik le csak. Riga óvárosát a legjobban séta közben fedezhetjük fel. Érdemes céltalanul kóborolni az autómentes, macskaköves utcákon és betérni a számunkra legszimpatikusabb vendéglátóhelyekre.
5. nap: Riga – Keresztek hegye – Zemaitija Nemzeti Park – Kur-földnyelv Nemzeti Park (szállás: faházak)
Reggel felkeressük Riga központi piacát, mely nemcsak Európa egyik legnagyobb piaca, de valószínűleg az egyik legrégebbi is, mivel a város alapítása, tehát lényegében 1201 óta létezik. Többször is költözött, míg végül megtalálta mai, abszolút különleges helyét. Öt gigantikus, egyenként 35 m magas zeppelinhangárban találjuk az 1250 árust, akik így is alig férnek el. Az 57.000 m2 alapterületű piac már önmagában is óriási látványosság, amellett hogy természetesen szinte minden kapható itt. Miután bebarangoltuk a hangárokat, elhagyjuk Rigát és nemsokára Lettországot is, majd belépünk a harmadik és egyben legnagyobb balti köztársaságba, Litvániába. Alig utazunk az országban, hamarosan megérkezünk első látnivalónkhoz, a híres Keresztek hegyéhez. A „Litvánia Mekkájaként” is emlegetett domb keresztek és feszületek ezreiből áll a szabad ég alatt. A zarándokhely eredete múltbéli legendák homályába vész, annyi azonban bizonyos, hogy a keresztek a 14. században jelentek meg először. A szovjetek tiltották a keresztek állítását, háromszor is buldózerekkel estek neki a szent dombnak, de a több száz éves hagyománynak nem tudták elejét venni. Azóta II. János Pál pápa is járt itt, és a keresztek száma napról napra egyre csak gyarapodik. Következő látnivalónk a Zemaitija Nemzeti Park erdeje, mely elsősorban a Plateliai-tóról és annak hét szigetéről nevezetes; mi ezúttal azonban nem a természeti látnivalókért látogatunk ide. Az itteni erdőség közepén a litvánok két évtizede egy titkos szovjet földalatti rakétatámaszpontot fedeztek fel, mely 1960-ban a legnagyobb titokban épült. A hidegháború éveiben nagy hatótávolságú atombombákat szállító hordozórakéták állomásoztak itt, melyek egész Nyugat-Európa elpusztítására elegendőek voltak. Tízezer katona és nyolc hónap kellett a rakétatámaszpont létrehozásához, mely 1978-ig működött. Ezt az egykori szovjet támaszpontot látogatjuk meg, melynek során bejutunk az irányítóközpontba is, de a lehető legszürreálisabb látványt a 27 m mély rakétasilók jelentik, ahol annak idején az atomrakéták várakoztak kilövésre. Ezt követően folytatjuk utunkat Nyugat-Litvánia legkülönlegesebb helyére, a Kur-földnyelv Nemzeti Parkba, ahol faházakban lesznek a szállásaink.
6. nap: Kur-földnyelv Nemzeti Park – Vilnius (szállás: ifjúsági szálló)
Ezen a napon egy látványos kerékpártúrára indulunk a Balti-tengerbe nyúló Kur-földnyelv Nemzeti Park területén. Ha ránézünk Litvánia nyugati részének térképére, akkor azonnal szembetűnik egy hosszú és keskeny földnyúlvány a Balti-tenger vizében. Ez a Kur-földnyelv, melyen Litvánia Oroszországgal osztozik. Területének 70 %-a erdő, 25 %-a futóhomok. A vidék legfontosabb települése Nida, ahol kerékpárokat bérlünk, hogy a legautentikusabb módon, kerékpárok nyergéből ismerhessük meg a földnyelv különleges világát. Körülbelül 30 kilométert tekerünk Nidától Juodkrante faluig remek kerékpárúton, mely a földnyelv legnagyszerűbb látnivalóit érinti. Biciklizünk fenyőerdőben éppúgy mint tengerparti dűnék között. Leszállva a kerékpárokról megnézhetünk egy falut, melyet betemetett a folyton vándorló homok, megmártózhatunk a Balti-tenger hűs hullámaiban, megmászhatunk egy jókora homokdűnét, és kipróbálhatunk egy igazi halfüstölőt. (***) A kerékpártúra végén, a kora délutáni órákban autóbuszra szállunk, hogy egy hosszabb utazás keretében Litvániába fővárosába, Vilniusba utazzunk. A szállásunk egy ifjúsági szállóban lesz, ahol egymás után két éjszakát töltünk.
7. nap: Vilnius – Trakai – Vilnius (szállás: ifjúsági szálló)
Délelőtt a Vilniustól 25 kilométerre található Galvé-tóhoz utazunk, ahol felkeressük a vörös téglából épült és aprólékos műgonddal helyreállított Trakai mesekastélyt. A képeslapra illő épületegyüttes egy félszigeten magasodik, melyet a Galvé-tó vesz körül és csak egy fahídon keresztül közelíthető meg. A délutánt és estét Vilniusban töltjük, Litvánia fővárosában, mely igazán méltó befejezése utazásunknak. Az óváros – mely 1,5 kilométeres hosszával és 269 hektáros területével Európa egyik legnagyobb barokk óvárosa –, igazi ékszerdoboz. A macskaköves utcákon egymást érik a katolikus és pravoszláv templomok valamint a 15-16. századi pompás épületek, nem véletlen tehát, hogy Vilnius óvárosát is megtaláljuk az Unesco Világörökségei között. A rengeteg templom talán már sok is a félmilliós lakosságnak. Érdemes felkeresni a Katedrális tér látnivalóit, a vilniusi székesegyházat, valamint a Hajnal-kapu utca és környékének látnivalóit, mivel itt, a város legöregebb utcájában koncentráltan sorakoznak egymás mellett a csodaszép épületek és templomok. Egy parkon keresztül felésétálhatunk a Gediminas-dombra, ahonnan remek kilátás nyílik az óváros cseréptetős házaira. Aki szereti a különlegeségeket, megkeresheti Frank Zappa, a pszichedelikus rock koronázatlan királyának mellszobrát. A Vár utcában valóságos kirakodóvásárt találunk, ahol akár igényes kézművestermékekkel is gazdagodhatunk. Az éjszakát ifjúsági szállóban töltjük.
8. nap: Vilnius – Prága – Budapest (ellátás: a repülőn szokásos)
A délelőtt egy részét még Vilnius óvárosában tölthetjük, majd a nemzetközi repülőtérre utazunk, ahonnan először Prágába, majd onnan Budapestre repülünk. Kora este érkezünk meg a Ferihegyi repülőtérre.
(szállás: faházak, ellátás: repülőn szokásos)
A budapesti Ferihegyi repülőtérről menetrendszerű repülőjárattal előbb Prágába, majd onnan Észtország fővárosába repülünk. Ez a legészakibb, legkisebb területű és legalacsonyabb népsűrűségű ország a balti államok között. A területének fele erdő és tőzegláp, de található itt 1500 tó és ugyanennyi sziget is. Ideálisak az életfeltételek sok ritka növénynek, emellett rengeteg jávorszarvas és sok barnamedve kóborol a vidéken. A mindehhez hozzájáruló környezettudatos gondolkodásmód miatt Észtország különösen békés szeglete a világnak. Már a kora délutáni órákban megérkezünk Tallinba, Észtország szenzációs hangulatú fővárosába, ahonnan rögtön tovább is utazunk az ország legszebb és legnagyobb kiterjedésű természetvédelmi területére. Célunk a Finn-öböl mentén fekvő Lahemaa Nemzeti Park, az „öblök földje”. Először egy nagyon szép helyen fekvő kemping faházaiban foglaljuk el szállásainkat, majd rövid pihenő után a nemzeti park felfedezésére indulunk. Az ország legnagyobb természetvédelmi területén járunk, ahol remek összképet kapunk a tengerparti vidékekről valamint az ország belső erdőségeiről is. A területet át meg átszövik a kisebb-nagyobb patakok, sok az édesvizű tó valamint a lápos, mocsaras terület. A vidéket járva tanyák, álmos halászfaluk kerülnek elő a tőzeglápok és buja erdőségek közül. A vadregényes, sziklás tengerpartot a Finn-öböl mély tengeröblei tagolják. Különösen késő délután, estefelé látványos a nemzeti park ösvényein tett túránk, amikor a több óra hosszúságú naplemente fényei szinte valószerűtlenül vörösre és sárgára festik a vidéket. Táv: 6 km, szint: fel 30 m, le 30 m. (**) A hosszúra nyúlt nap fáradalmait szállásunk szaunájában pihenhetjük ki.
2. nap: Lahemaa Nemzeti Park – Tallin (szállás: ifjúsági szálló)
Reggel elhagyjuk a Lahemma Nemzeti Park megható vidékét, hogy Tallinba, sokak szerint a legszebb baltikumi fővárosba utazzunk. Különösen a kikötő fölé, egy dombra épített középkori óváros a látványos, mely egész Európa egyik legelbűvölőbb városává avatja Tallint. Hiába a számos 14. századi templom és a középkori hangulatú, macskaköves utcák, Tallin ízig-vérig modern, fiatalos és vidám város, ahol a kanyargós utcákon számolatlanul sorakoznak a jobbnál-jobb bárok, éttermek, boltocskák és éjszakai klubok. Miután megérkeztünk Tallinba, elsőként a Szabadtéri Múzeumot keressük fel, mely tulajdonképpen egy skanzen, ahol Észtország legöregebb fából készült épületeit gyűjtötték össze. Ezt követően közösen keressük fel Tallin legfontosabb látnivalóját, az Unesco védelmét élvező Vanallin városrészt, azaz az óvárost. A központ a Raekoja Plats azaz a Városháza tér, mely nemcsak Tallin, de egész Észtország központjának számít. Először érdemes felkapaszkodni a Városháza 64 m magas, minaret-szerű tornyába, ahonnan kitűnő kilátás nyílik az óvárosra. Majd a legjobb csak úgy szabadprogram keretében bolyongani az óváros házai között, melyek nem ritkán a 14. századból valók. Tallin nem rendelkezik nemzetközi hírű múzeumokkal, de ezen a helyen nem is ezeket kell keresnünk. Az ódon épültekben modern galériák, észt divattervezők csillogó butikjai, párját ritkító art deco kávézók, igényes kézművesboltok és remek éttermek találhatóak, melyek számtalan nép konyháját reprezentálják. Ha eltévednénk a zegzugos óváros macskaköves utcáin, a Városháza sok helyről látható tornya remek tájékozódási pontként szolgál. Tallin egyik ifjúsági szállójában lesz a szállásunk, ahol egy éjszakát töltünk.
3. nap: Tallin – Guaja Nemzeti Park – Sigulda (szállás: faházak)
Elhagyjuk Tallint, majd észak-déli irányban átszeljük Észtországot. Gyönyörű erdőségeken és tőzeglápos területeken utazunk keresztül egészen Lettországig, mely a külföldi turisták által legkevésbé látogatott balti ország. Emiatt talán a legtitokzatosabb is, megismerve azonban ezernyi élménnyel megbabonázva távozhatunk. Első állomásunk a gyönyörű Guaja Nemzeti Park, Lettország legnépszerűbb természeti látnivalója. A kora délutáni órákban foglaljuk el a szállásainkat egy kemping faházaiban, majd rövidesen egy könnyű gyalogtúrára indulunk. Lettország első nemzeti parkja 1973-ban elsősorban a rendkívül változatos növény- és állatvilág védelmére létesült. Azóta az ország kiránduló-központjává vált számos aktív programlehetőséggel. Sípályák és egy olimpiai bobpálya is található itt, melyet az egykori szovjet bobcsapatnak építettek. Körülbelül 2-3 órás túrát teszünk a park erdőségeiben tavak, folyók és kisebb-nagyobb dombok mentén. Táv: 11 km, szint: fel 40 m, le 40 m. (**) A nap végén – mintegy levezetésképpen –, a középkori hangulatú Sigulda kisvárosában sétálhatunk egyet, mely a festői Guaja-völgyben épült. Mai szállásunkon egy éjszakát töltünk.
4. nap: Sigulda – Guaja Nemzeti Park – Riga (szállás: ifjúsági szálló)
Délelőtt egy kalandosnak ígérkező fakultatív kenutúrára indulunk a Guaja Nemzeti Park területén. Autóbusszal közelítjük meg a túra beszállását, ahol 2-4 személyes kenukba szállunk át, és ezzel kezdetét veszi utazásunk egyik legkellemesebb időtöltése. A Guaja folyón ereszkedünk lefelé szelíden. Közben nincsenek zúgók, a folyó nem gyors folyású, tehát nem veszélyes. Evezés közben elmerülhetünk a háborítatlan természet megfigyelésében és élvezhetjük a vidék adta nyugalmat. Pár óra evezés után kikötünk és visszaszállunk autóbuszunkba. (**) Riga városába utazunk, Lettország fővárosába, mely Tallin szépségét és Vilnius szecessziós építészetét ötvözi. Gyorsan elfoglaljuk a szállásunkat egy belvároshoz közeli ifjúsági szállóban, hogy az estét már Riga Unesco által is védett óvárosában tölthessük. Riga a másik két balti fővároshoz képest egészen nagyvárosias jellegű; az esti, éjszakai élet olyan mértékű, mint kevés európai városban. Különösen nyár elején hág tetőfokára a hangulat, amikor késő estig világos van, a nap jóformán alig éjfél előtt nyugszik le csak. Riga óvárosát a legjobban séta közben fedezhetjük fel. Érdemes céltalanul kóborolni az autómentes, macskaköves utcákon és betérni a számunkra legszimpatikusabb vendéglátóhelyekre.
5. nap: Riga – Keresztek hegye – Zemaitija Nemzeti Park – Kur-földnyelv Nemzeti Park (szállás: faházak)
Reggel felkeressük Riga központi piacát, mely nemcsak Európa egyik legnagyobb piaca, de valószínűleg az egyik legrégebbi is, mivel a város alapítása, tehát lényegében 1201 óta létezik. Többször is költözött, míg végül megtalálta mai, abszolút különleges helyét. Öt gigantikus, egyenként 35 m magas zeppelinhangárban találjuk az 1250 árust, akik így is alig férnek el. Az 57.000 m2 alapterületű piac már önmagában is óriási látványosság, amellett hogy természetesen szinte minden kapható itt. Miután bebarangoltuk a hangárokat, elhagyjuk Rigát és nemsokára Lettországot is, majd belépünk a harmadik és egyben legnagyobb balti köztársaságba, Litvániába. Alig utazunk az országban, hamarosan megérkezünk első látnivalónkhoz, a híres Keresztek hegyéhez. A „Litvánia Mekkájaként” is emlegetett domb keresztek és feszületek ezreiből áll a szabad ég alatt. A zarándokhely eredete múltbéli legendák homályába vész, annyi azonban bizonyos, hogy a keresztek a 14. században jelentek meg először. A szovjetek tiltották a keresztek állítását, háromszor is buldózerekkel estek neki a szent dombnak, de a több száz éves hagyománynak nem tudták elejét venni. Azóta II. János Pál pápa is járt itt, és a keresztek száma napról napra egyre csak gyarapodik. Következő látnivalónk a Zemaitija Nemzeti Park erdeje, mely elsősorban a Plateliai-tóról és annak hét szigetéről nevezetes; mi ezúttal azonban nem a természeti látnivalókért látogatunk ide. Az itteni erdőség közepén a litvánok két évtizede egy titkos szovjet földalatti rakétatámaszpontot fedeztek fel, mely 1960-ban a legnagyobb titokban épült. A hidegháború éveiben nagy hatótávolságú atombombákat szállító hordozórakéták állomásoztak itt, melyek egész Nyugat-Európa elpusztítására elegendőek voltak. Tízezer katona és nyolc hónap kellett a rakétatámaszpont létrehozásához, mely 1978-ig működött. Ezt az egykori szovjet támaszpontot látogatjuk meg, melynek során bejutunk az irányítóközpontba is, de a lehető legszürreálisabb látványt a 27 m mély rakétasilók jelentik, ahol annak idején az atomrakéták várakoztak kilövésre. Ezt követően folytatjuk utunkat Nyugat-Litvánia legkülönlegesebb helyére, a Kur-földnyelv Nemzeti Parkba, ahol faházakban lesznek a szállásaink.
6. nap: Kur-földnyelv Nemzeti Park – Vilnius (szállás: ifjúsági szálló)
Ezen a napon egy látványos kerékpártúrára indulunk a Balti-tengerbe nyúló Kur-földnyelv Nemzeti Park területén. Ha ránézünk Litvánia nyugati részének térképére, akkor azonnal szembetűnik egy hosszú és keskeny földnyúlvány a Balti-tenger vizében. Ez a Kur-földnyelv, melyen Litvánia Oroszországgal osztozik. Területének 70 %-a erdő, 25 %-a futóhomok. A vidék legfontosabb települése Nida, ahol kerékpárokat bérlünk, hogy a legautentikusabb módon, kerékpárok nyergéből ismerhessük meg a földnyelv különleges világát. Körülbelül 30 kilométert tekerünk Nidától Juodkrante faluig remek kerékpárúton, mely a földnyelv legnagyszerűbb látnivalóit érinti. Biciklizünk fenyőerdőben éppúgy mint tengerparti dűnék között. Leszállva a kerékpárokról megnézhetünk egy falut, melyet betemetett a folyton vándorló homok, megmártózhatunk a Balti-tenger hűs hullámaiban, megmászhatunk egy jókora homokdűnét, és kipróbálhatunk egy igazi halfüstölőt. (***) A kerékpártúra végén, a kora délutáni órákban autóbuszra szállunk, hogy egy hosszabb utazás keretében Litvániába fővárosába, Vilniusba utazzunk. A szállásunk egy ifjúsági szállóban lesz, ahol egymás után két éjszakát töltünk.
7. nap: Vilnius – Trakai – Vilnius (szállás: ifjúsági szálló)
Délelőtt a Vilniustól 25 kilométerre található Galvé-tóhoz utazunk, ahol felkeressük a vörös téglából épült és aprólékos műgonddal helyreállított Trakai mesekastélyt. A képeslapra illő épületegyüttes egy félszigeten magasodik, melyet a Galvé-tó vesz körül és csak egy fahídon keresztül közelíthető meg. A délutánt és estét Vilniusban töltjük, Litvánia fővárosában, mely igazán méltó befejezése utazásunknak. Az óváros – mely 1,5 kilométeres hosszával és 269 hektáros területével Európa egyik legnagyobb barokk óvárosa –, igazi ékszerdoboz. A macskaköves utcákon egymást érik a katolikus és pravoszláv templomok valamint a 15-16. századi pompás épületek, nem véletlen tehát, hogy Vilnius óvárosát is megtaláljuk az Unesco Világörökségei között. A rengeteg templom talán már sok is a félmilliós lakosságnak. Érdemes felkeresni a Katedrális tér látnivalóit, a vilniusi székesegyházat, valamint a Hajnal-kapu utca és környékének látnivalóit, mivel itt, a város legöregebb utcájában koncentráltan sorakoznak egymás mellett a csodaszép épületek és templomok. Egy parkon keresztül felésétálhatunk a Gediminas-dombra, ahonnan remek kilátás nyílik az óváros cseréptetős házaira. Aki szereti a különlegeségeket, megkeresheti Frank Zappa, a pszichedelikus rock koronázatlan királyának mellszobrát. A Vár utcában valóságos kirakodóvásárt találunk, ahol akár igényes kézművestermékekkel is gazdagodhatunk. Az éjszakát ifjúsági szállóban töltjük.
8. nap: Vilnius – Prága – Budapest (ellátás: a repülőn szokásos)
A délelőtt egy részét még Vilnius óvárosában tölthetjük, majd a nemzetközi repülőtérre utazunk, ahonnan először Prágába, majd onnan Budapestre repülünk. Kora este érkezünk meg a Ferihegyi repülőtérre.
Leírás összecsukása
Szűrje tovább az árakat dátum, vagy szobatípus szerint:
Az időpontokat oldalirányú "seprő" mozdulattal lapozhatja is!
A repülőjegy várható költsége: 70.000 Ft.
Repülőtéri illeték: 44.900 Ft (változhat).
A repülőjegy ára nem garantált, a jelentkezés idejétől függ.
Előleg: 100.000 Ft, mely jelentkezéskor fizetendő.
Hátralék: 69.900 Ft + repülőjegy és reptéri illeték, mely indulás előtt 35 nappal fizetendő.
Ár tartalmazza: az utazást autóbusszal, a szállást faházakban és ifjúsági szállókban, valamint a túravezetést.
Ár nem tartalmazza: az étkezést, a belépőket, a fakultatív kirándulásokat, valamint a biztosítást.
Hiányzás a munkahelyről: 6 nap.
vissza az előző oldalra